HTML

Szabadrúgás

Centernek nevezem magam, mert hiszek abban, hogy ez a legjobb poszt. A szabadrúgásra akkor vállalkozom, ha úgy látom jogos, mert szabálytalanság történt.

Utolsó kommentek

• vackor1: Keresem a nagy fejlődést, valaki megmutatná nekem ? 2000 6-ból 4., 12 pont 2004 5-ből 4., ... (2021.09.21. 09:24) A meccs
  • Burgermeister: Veszéjben a lyogállamiság !: nemjarok buzik kozze (2021.09.16. 07:49) A meccs
  • Veszéjben a lyogállamiság !: @ulpius66: Hát azok nem az ötzik lesznek. Tőlünk ugye a francia EB--n kaptak egy dióst meg egy mák... (2021.09.11. 14:00) A meccs
  • ulpius66: @Maxim Tsigalko: Köszi a választ! Így mán érthető, hogy az osztrákok mért nem hajtanak, így is,... (2021.09.11. 13:43) A meccs
  • Veszéjben a lyogállamiság !: @István jani: Kis összehasonlítás: Magyarországnak ugye 6 meccs után 10 pontja van Ausztriának... (2021.09.11. 12:34) A meccs
  • Utolsó 20

Friss topikok

• Frady Endre: Érdekes, én az olaszokra nem a tészta-, hanem a macskazabálók kifejezést ismertem... :) Mangiare g... (2021.07.13. 09:31) Tészta és bab
  • ⲘⲁⲭѴⲁl ⲂⲓrⲥⲁⲘⲁⲛ ⲔöⲍÍró: @horrorpornó bábszínház: Hol és mikor vallottam be? Gondolom ugyanott, ahol Kádár alatt szabad u... (2021.07.12. 19:40) "Kiskacsák" Münchenben
  • Frady Endre: "A magyar foci ma is emiatt nagy." A magyar foci 1986 (Mexikó) óta egyáltalán nem nagy és ehhez a ... (2021.07.08. 15:11) Ez már másik sportág
  • Kotit: Puskás Ferenc meg nem adott gólja 54-ben? (2021.07.04. 19:25) Szuper VAR vizsgálná a VAR ítéleteit?

Hollandoknál a Fradi a kiesés ellen küzdene

2015.07.03. 15:44 :: center

Megszületett a válasz a korábbi kérdésemre: mit érne Hollandiában a jelenlegi Fradi? Hát körülbelül annyit, mint a Go Ahead Eagles. Mérkőzésük ugyanis az EL első fordulójában nem azért lett döntetlen mert a/ a bíró elcsalta, b/vizes volt a műfű, c/minden labda kifelé pattant a kapufáról...Azért lett döntetlen, mert egyik csapat se tudott dominálni. Illetve az első tíz percben a Ferencváros úgy játszott, ahogy az a hazai tapasztalatok alapján elvárható volt tőle. Utána viszont úgy alakult a meccs, ahogy a holland tapasztaslatok alapján az Eaglestől volt várható.

Szóval ez még igen kevés. Zöld-fehér barátaim egyszerűen csak kóboroltak a pályán. Mintha nem beszélték volna meg edzőjükkel a taktikát. A kicsi, ügyes, villámgyors Ramirez csetlett-botlott a jobboldalon, helyén Leandro, a balhátvéd posztján mintha ólomcsizmában játszott volna. Gera annyi labdát passzolt el a meccsen, mint az egész tavaszi idényben összesen. Varga Rolandot akkor lehetett észrevenni, amikor szögletet rúgott. Mateos azzal tűnt ki, hogy jó nagyokat belerúgott az útjába kerülő hollandokba. Böde olyan volt, mint egy magányos medve, akire egy egész farkas csapat ugrál.

Ki a fene tudja megmondani, mi történt az első tíz perc lendülete után? Valaki szólt, hogy maradjon izgalom a második meccsre? Vagy hogy a Tippmixen sokkal jobban fizet az X mint a vendéggyőzelem? Vagy egyszerűen a magyar tizenegy a harmadik percben született vezető gól után úgy vélte, hogy a továbbjutás megvan, lehet lazsálni egy kicsit...

Hazai mérkőzésen, tök üres stadionban kell most kiharcolni a következő fordulót. Egy olyan holland csapat ellen, amely bebizonyította, hogy körülbelül annyit ér, mint a Fradi. Amely az ottani bajnokságon ugyancsak osztályozón küzdene az első osztályban való maradásért. Esetleg azért benn maradna.