HTML

Szabadrúgás

Centernek nevezem magam, mert hiszek abban, hogy ez a legjobb poszt. A szabadrúgásra akkor vállalkozom, ha úgy látom jogos, mert szabálytalanság történt.

Utolsó kommentek

• vackor1: Keresem a nagy fejlődést, valaki megmutatná nekem ? 2000 6-ból 4., 12 pont 2004 5-ből 4., ... (2021.09.21. 09:24) A meccs
  • Burgermeister: Veszéjben a lyogállamiság !: nemjarok buzik kozze (2021.09.16. 07:49) A meccs
  • Veszéjben a lyogállamiság !: @ulpius66: Hát azok nem az ötzik lesznek. Tőlünk ugye a francia EB--n kaptak egy dióst meg egy mák... (2021.09.11. 14:00) A meccs
  • ulpius66: @Maxim Tsigalko: Köszi a választ! Így mán érthető, hogy az osztrákok mért nem hajtanak, így is,... (2021.09.11. 13:43) A meccs
  • Veszéjben a lyogállamiság !: @István jani: Kis összehasonlítás: Magyarországnak ugye 6 meccs után 10 pontja van Ausztriának... (2021.09.11. 12:34) A meccs
  • Utolsó 20

Friss topikok

• Frady Endre: Érdekes, én az olaszokra nem a tészta-, hanem a macskazabálók kifejezést ismertem... :) Mangiare g... (2021.07.13. 09:31) Tészta és bab
  • ⲘⲁⲭѴⲁl ⲂⲓrⲥⲁⲘⲁⲛ ⲔöⲍÍró: @horrorpornó bábszínház: Hol és mikor vallottam be? Gondolom ugyanott, ahol Kádár alatt szabad u... (2021.07.12. 19:40) "Kiskacsák" Münchenben
  • Frady Endre: "A magyar foci ma is emiatt nagy." A magyar foci 1986 (Mexikó) óta egyáltalán nem nagy és ehhez a ... (2021.07.08. 15:11) Ez már másik sportág
  • Kotit: Puskás Ferenc meg nem adott gólja 54-ben? (2021.07.04. 19:25) Szuper VAR vizsgálná a VAR ítéleteit?

Villa, oh Villa!

2008.06.14. 20:08 :: center

David Villa a 92. percben berúgta a spanyolok gólját a svédeknek.

Meg tudjátok mondani, hogy miért esik annyi találat az utolsó percekben?

Elképesztő, hogy a hosszabbításban, az utolsó percekben, miért rúgnak még egy gólt a mérkőzésben vezető csapatok. Vagy miért döntenek az utolsó másodpercekben el mérkőzéseket? Az utolsó másodpercek fontosabbak, mint az egész mérkőzés?

Ez a modern foci.

Taktikai küzdelem. Minden a fegyelmen múlik. Ki hova áll, ki kit fog, ki kit rúg fel. Olyan ez már, mint egy sakkparti. Csak a játékosok nem sakkfigurák. Érző lények, izmaik fáradnak, figyelmük lankad. A védelem a mérkőzés kétharmadában, előnyben van. Összehangolt munkával a legkiválóbb támadókat is semlegesíteni lehet. Ahogy telik azonban az idő, ahogy fáradnak az izmok, ahogy lassul a láb, ahogy fogy a levegő, úgy lesz egyre nagyobb jelentősége a támadóknak.

Miért is? Mert az elől játszók esélyét a hibák teremtik meg. Ahogy telik az idő, a védelem annál könnyebben hibázik. Ha egy csatár bakizik, kigurul a labda, vagy rosszul passzol. De ha egy védő, akkor gólhelyzet van!

Így az a csapat képes a győzelemre, amelynek támadó alakzata a legeslegutolsó percig képes előremenni. Azok győznek, akik a lefújásig hisznek a győzelemben, akik megalkuvás nélkül hajtanak előre. Előre! Ez nem a régi úttörők jelmondata, hanem a modern foci kulcsa. Előre a végső győzelemig.